Arda Ayten’den “Milyonluk” başarı! Kim Milyoner Olmak ister sorusu

0

Arda Ayten’den “Milyonluk” başarı!

Arda Ayten’den “Milyonluk” başarı! sorusu 07 Ekim 2019 günü Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında soruldu. Daha önce Kenan Işık, Selçuk Yöntem ve Murat Yıldırım tarafından Atv de yayınlanan yarışma programını en son Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulmaktadır.

Türk televizyonlarında 2011 yılımdan beri yayınlanan Türkiye ve dünya televizyon ekranlarının en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı Atv kanalında tüm heyecanı ile devam ediyor. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan bir sorunun cevabı merak uyandırdı.

Arda Ayten’den “Milyonluk” başarı! sorusunun cevabı

atv’nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, Kenan İmirzalıoğlunun sunumuyla ekrana geldi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında bir milyonluk soruya gelmeye hak kazanan 20 yaşındaki Arda Ayten, büyük bir başarıya imza attı. Ekran başındaki milyonlar da milyonluk soru için yarışan Arda Aytenin heyecanına ortak oldu. Bir milyonluk soruyu açtırmadan önce genç yarışmacıyla sohbet eden Kenan İmirzalıoğlu, Arda Aytenin heyecanını paylaştı. Kitaplara karşı büyük bir ilgisi olduğunu ifade eden 20 yaşındaki Arda Ayten, lisans eğitimine Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde Tıp Fakültesinde devam ettiğini ifade etti. Yarışma boyunca bilgisini ve kültürünü konuşturarak başarılı bir performansa imza atan Arda Ayten, Kim Milyoner Olmak İsterde kendisi hakkında merak edilenleri de cevapladı. Arda Aytenin yıkan ölüm! Bir milyonluk soruya ulaşan yarışmacı Arda Ayten, lisede aynı sınıfta okuduğu yakın arkadaşı Kadiri aniden kaybettiğini ve çok etkilendiği için üniversite sınavından düşük puan aldığını söyledi. Kim Milyoner Olmak İsterde bir milyonluk soruyu açıldı! Kim Milyoner Olmak İster, yeni sezona bir milyonluk soruyla start verdi. Bir milyonluk soruda Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoyun yazdığı on kıtadan oluşan İstiklal Marşında Vatan, Kan, Toprak ve Yurt kelimenden hangisinin diğerlerinden daha az sayıda geçtiği soruldu. On kıtadan oluşan İstiklal Marşının tamamında, bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer? sorusunu yöneltilen Arda Aytenin bir milyonluk soruyu bilip bilmediği merak konusu oldu. Arda Ayten 1 Milyonun sahibi oldu! Kim Milyoner Olmak İsterde bir ilk yaşandı ve Arda Ayten, 12.soruya doğru cevap vererek bir milyon değerindeki ödülünün sahibi oldu. Kenan İmirzalıoğlu, genç yarışmacıyı sarılarak tebrik etti. Kim Milyoner Olmak İsterin 835. Bölümünü izlemek için tıklayın!

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.