0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Gazete Başlıkları 2 Şuabt 2009

0

Yuvadaki gizli kameraya son
Milli Eğitim Bakanlığı, “Kişilik gelişmesini engelliyor” diye okullarında velilerin çocuklarını kamerayla izlemesine olanak veren sistemleri yasakladı.

“Hoşgörü değil eşitlik isteriz”
Türk Yahudi Cemaati Başkanı Silyvo Ovadya “Ben Türküm ve hoşgörü istemiyorum. Anayasa ve demokrasi yeter” diyor.

Diplomatik hata politik kazanç
Prof. Dr. Vamık Volkan-a göre Erdoğan-ın Davos-taki diplomatik reaksiyonu “çok fena” ama seçimlerde kendisi ve partisi için iyi

Ölüm tuzağını tetikçi tuttu
Hemşirenin doktor eşini öldürtmek için 70 bin liraya tuttuğu tetikçi, vazgeçti ve herşeyi doktora anlattı

Hani 10 dakikaydı?
Doğum sonrası ağrısı geçmeyen kadını doktorlar ameliyata aldı. Eşine “10 dakika sürecek” dediler. Ancak ameliyat sırasında kalbi durdu ve masajla çalıştırıldı. Kadın, ameliyattan sağ çıktı ama bitkisel hayata girdi. 4.5 aydır durumunda en küçük bir değişiklik yok. Doktorlar sorumluluğu birbirinin üzerine atıyor.

Karanlık çarşamba
Toplumda infial yaratan suikastlerin çoğunun çarşamba gününe isabet etmesi güvenlik birimlerinin dikkatini çekti. Bilmsel çalışma başlatılıyor.

Düşen helikopter için garip ihale
Bolu-da düşen 4 milyon euro değerindeki ambulans helikopteri Sağlık Bakanlığı 8 milyon euro-ya kiralamış. Bakanlığın 135 milyon euro-luk 17 helikopter ihalesinde başka gariplikler de var.

Hamas kavgası
Erdoğan seçilmişleri dışlamanın yanlış olacağını söyledi, Livni İsrail-e saygı istedi

Yahudilere bir şey yapmak isteyen de karşısında beni bulur
Davos-ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve panel moderatörüne gösterdiği tavırla dünya gündemine oturan Başbakan Tayyip Erdoğan, Amerikan Washington Post gazetesine önemli açıklamalar yaptı. Lally Weymouth-un sorularını cevaplayan Erdoğan, Gazze-deki katliamdan Hamas-a, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile yaptığı görüşmeden Yahudilerin tepkisine kadar pek çok konuda değerlendirmelerde bulundu.

One Minute fırtınası
Başbakan Erdoğan-ın İsrail Cumhurbaşkanı Peres-in küstahlığına Davos-ta gösterdiği tepki bütün Türkiye-yi ayağa kaldırdı. Yandaş medya -tarafsız- kalmaya çalışırken, binlerce kişi gazetelerin internet sayfalarına mesaj bırakarak Erdoğan-ı kutladı.

Kâbus 1-1
Kadıköy’ün üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Trabzonspor’dan sonra Gaziantepspor da Saracoğlu’nda şov yaptı, Sarı-Lacivertliler çaresiz kaldı!

Kara Kartal oleyyyy
İnönü Stadı-ndaki maça fırtına gibi başlayan Beşiktaş, 32. dakikada Tello-nun fizik kurallarını bile alt üst edebilecek kalitedeki inanılmaz golü ile galibiyete ulaştı! 

 

Her gun haber basliklarini takip etmek icin

gunlukhaberler@yahoogroups.com grubuna katilin

 

Uye olmak icin

gunlukhaberler-subscribe@yahoogroups.com adresine bir mail atin gelen maili geri gonderin.

veya

http://finance.groups.yahoo.com/group/gunlukhaberler/

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.