0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Gazete Basliklari 21 Ocak 2009

0

Gazete Basliklari 21 Ocak 2009

Madde 104 zirvesi
Ergenekon tartışmaları tırmanırken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa’nın 104. maddesinde belirlenen “Cumhurbaşkanı, devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir” görevi çerçevesinde, yasama, yürütme ve yargıyı bugün öğle yemeğinde buluşturuyor.

Yeni bir dünya
“60 yıl önce yerel lokantada servis yapılmayan bir adamın oğlu” olduğunu hatırlatan ABD-nin ilk siyahi başkanı Obama, “Bugün bu çağ bitiyor” diyerek göreve başladı.

Demokrasinin faziletleri
Partisinin adayı olması bile sürpriz sayılan Barack Obama-nın ABD başkanlığına gelmesi, ABD demokrasisinin bir zaferi sayılıyor. ABD-liler ve dünya Bush-tan kurtuluşun sevincini yaşadı.

Son sözü “Anne kurtuldum” oldu
Uludağ-da kaybolduktan 11 saat sonra ulaşılabilen Ümit cepten kurtulduğunu müjdeledikten sonra donarak öldü.

Enkaz devraldı
ABD tarihinin ilk siyahi başkanı Barack Hüseyin Obama dün başkent Washington-da 2 milyon kişinin izlediği törende yemin ederek göreve başladı. Bush-un 8 yılda ekonomik ve siyasal açıdan enkaza çevirdiği ABD-nin yeni patronu olan Obama, Müslümanlara şöyle seslendi: “Canımızın istediğini yapamayız. Yeni bir çağ başlatacağız. Yumruğunuzu açın, elinizi sıkmak istiyoruz”

Tarih yazan yemin
Ve Obama, ABD-nin ilk siyah başkanı. Martin Luther King-in rüyasını 46 yıl sonra gerçekleştiren Oama, dünyaya barış mesajı verdi.

Başbakanlıkta Uzan zirvesi
Cem Uzan Erdoğan-a mektup yazıp, “Satılan malvarlığımız bize çıkarılan borcu fazlasıyla karşıladı” diyerek uzlaşma talep etti. Bunun üzerine Erdoğan talimat verdi; 3 bakan ve TMSF başkanı 2 hafta önce Uzan-la masaya oturdu. Ancak sonuç Uzan için hayalkırıklığı oldu.

Asker önlem istedi
Genelkurmay, emekli Albay Kırca-nın intiharının ardından medyanın yargısız infaz yaptığını vurguladı.

Obama-dan umut dolu başlangıç
ABD-nin ilk siyahi başkanı Barack Obama dün yemin ederek göreve başladı. Washington-daki Amerikan Kongresi-nde 1 milyondan fazla izleyicinin katıldığı görkemli törende İncil-e el basan Obama, ABD-nin 44-üncü başkanı oldu. 

Telefon trafiği öldürdü
Uludağ-da kayarken çöken siste kaybolan Bilkent Üniversitesi öğrencisi Ümit, ihbarın üzerinden 12 saat geçtikten sonra bulundu. Donmak üzereyken kurtarılan genç hastaneye götürülürken hayatını kaybetti.

Her şey Trabzon için
Bir yanda kentin en önde gelen yöneticisi, Trabzon Valisi Nuri Okutan… Diğer tarafta Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu…Tam ortalarında da Trabzonspor´un kaptanı Hüseyin Çimşir… Fanatik´in özel davetini kabul edip, Avni Aker´in çimlerinde buluştular.

Morientes rest çekti
Fenerbahçe-nin transfer listesinde ilk sıralarda yer alan Fernando Morientes, kulübü Valencia ile köprüleri atıyor. Fenerbahçe-den aldığı cazip teklifi kabul eden ancak Valencia-nın bonservis bedeli olarak 4 milyon euro-da diretmesi üzerine bizzat devreye giren Morientes, kulübüne rest çekti. İspanyol futbolcu, Valencia yönetimine “Benim için burada bir gelecek yok. Bu yüzden Fenerbahçe-nin teklifine sıcak bakıyorum. Ancak Fenerbahçe benim için istediğiniz bonservis bedelini fazla buluyor. Bonservis konusunda bana bir jest yapmanızı istiyorum” dedi.

Her gun haber basliklarini takip etmek icin gunlukhaberler@yahoogroups.com grubuna katilin

Uye olmak icin gunlukhaberler-subscribe@yahoogroups.com adresine bir mail atin gelen maili geri gonderin. veya http://finance.groups.yahoo.com/group/gunlukhaberler/

 

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.