0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Gazete Başlıkları 26 Ocak 2009

0

Beyaz facia: 10 ölü
Trabzon Teniz Dağcılık Kayak Kulübü üyelerinin Zigana Geçidi-nde çığ düştü: 10 kişi can verdi, 8 kişi kurtuldu.

Halk gözüyle Ergenekon
Vatandaşın yüzde 61.7-si “Ergenekon örgütünün var olduğunu” düşünüyor. “Dava sürecinde her şey hukuk içinde işliyor” diyenlerin oranı ise yüzde 32.8.

Dağlar ihmali affetmedi
Kadırga Yaylası yolunda yürüyen dağcılar çığ altında kaldı, 10-u öldü, 2-si yaralandı. Uzmanlar: Basit testle çığ tahmini yapılabilir.

Çığ katliamı: 10 ölü
Gümüşhane-deki Zigana Geçidi-nde yürüyüşe çıkan grup çığ altında kaldı. Olayda 10 kişi hayatını kaybetti, 3-ü yaralı 7 kişi kurtarıldı.

Beyaz ölüm
Gümüşhane-nin Zigana Dağları-nda sabah yürüyüşüne çıkan 18 kişilik grubun üzerine çığ düştü 6 kişi son anda kurtulurken, 12-si çığ altında kaldı. Çığdan 10 kişinin cesedi çıkarıldı, 2 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Baba ofisi kilitledi
Demirel, siyasete dönüşünü bekleyenlerin umut bağladığı Kuleli sokaktaki çalışma ofisini kapattı. Personel, Çankaya Köşkü-ndeki işlerine döndü.

150 milyar dolar nereye gitti?
CHP-nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu “Seçim kampanyası boyunca bu sorunun yanıtını arayacağım” diyor.

Kılıçdaroğlu önde
Son kamuoyu yoklaması, seçilme şansının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

“Dağlar beni çağırıyor ama kızım bırakmıyor”
Türkiye, Gümüşhane-den gelen çığ haberiyle sarsıldı. Zigana Dağı-ndaki afette Trabzon Dağcılık İhtisas Kulübü üyesi 17 dağcı çığ altında kaldı. 

Bir silah sesi: 10 ölü
Zigana-daki Kış Şenliği felakete dönüştü. Tehlikeli bölgede yürüyen 17 kişilik dağcı grubun üzerine çığ düştü. 500 metre sürüklenen 10 kişi, kar altında can verdi. Kurtulan bir dağcı ise korkunç şüpheyi dillendirdi: “Çığdan önce silah sesi duyduk.”

Volkan 1 puanı kurtardı 0-0
Haftanın maçı nefesleri kesti. Bordo-Mavili fırtına Kadıköy’de çok şiddetli esti. Volkan Demirel, Trabzonspor’a ‘dur’ diyen adamdı.

Teşekkürler
Bir tarafta ligde 10 maçtır yenilmeyen Fenerbahçe! Diğer tarafta bu sezon deplasmanların en başarılı takımı Trabzonspor! İki devin mücadelesi hiç bitmesin istedik! Sanki İngiltere Premier Lig-de Chelsea-Manchester United maçını izledik dün akşam! Şükrü Saracoğlu Stadı-ndaki futbol ziyafetinde bir tek gol yoktu! Ama ne maçtı be! Bu derbi uzun yıllar unutulmayacak! İki takım da dün adeta futbolun kitabını yazdı sahada!

 

Her gun haber basliklarini takip etmek icin gunlukhaberler@yahoogroups.com grubuna katilin

Uye olmak icin gunlukhaberler-subscribe@yahoogroups.com adresine bir mail atin gelen maili geri gonderin. veya http://finance.groups.yahoo.com/group/gunlukhaberler/

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.