0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Girişimci Gençlere Eğitim Desteği

0

Eskişehir Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri ile Malatya İnönü Üniversitesi’nde uygulanan proje, üniversitelerin dördüncü sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan toplam 700 gencin katılımıyla başladı.

Uzman bir ekip tarafından uygulanan ve 8 ay süren “Girişimcilik Eğitimi Programı”nın farklı aşamalarını başarıyla geçen 23 genç, yapılabilirlik raporunu hazırladıkları iş fikirlerini, somut iş planlarına çevirdiler.

Sağlanan bu eğitim desteği sayesinde hayal ettikleri işe bir adım daha yaklaşan genç girişimcilerin hazırladığı 20 proje 7 Temmuz 2006 Cuma günü, hayatlarına genç girişimciler olarak yön vermiş olan isimlerin katılımıyla oluşturulan ‘Gençlik İçin Girişimcilik Kurulu’yla buluştu.

DenizBank İşletme Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Arif İsfendiyaroğlu’nun da katıldığı bu toplantıda genç girişimciler kendi iş fikirlerini kurulla ve davetlilerle birebir paylaşma şansını yakaladılar. Aynı gün içinde gerçekleştirilen kurul toplantısında tüm iş planları belirli kriterlere göre gözden geçirilerek, sunulan 20 proje içinden 6 projenin desteklenmesine kadar verildi. 6 projenin desteklenmesi için toplam 90.000 YTL’lik bir fon aktarılacak.

DenizBank-TOG işbirliği ile yaratılan fon ile desteklenecek projeler, proje sahipleri ve tahsis edilen fon miktarları ise şöyle:

PROJE FON PROJE SAHİBİ ÜNİVERSİTESİ

MAKİGEM 10.000 YTL Selim Dudu İnönü
Spiral Rolling 20.000 YTL Mehmet Emin KurutayOsmangazi
Energy Team 20.000 YTL Mustafa Güneş- Hakan Yandım Osmangazi
Halı Saha 20.000 YTL Osman Agen- Alper Köstek Osmangazi-Anadolu
Kafe: Makarna 10.000 YTL Sema Kırko?luOsmangazi
Geri Dönüşüm 10.000 YTL Ayşenur Düzyolİnönü
Toplam 90000 YTL

‘Anadolu’da Gençlik İçin Girişimcilik’ projesi ile girişimci gençlere iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri olanağı sunulurken; Türkiye’nin ekonomik hayatının canlanmasına da katkı sağlanması hedefleniyor. Söz konusu eğitim programının Türkiye’de girişimciliğin geliştirilmesi için bir model oluşturması amaçlanıyor.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.