Depo Eğitimi

THY, TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikası aldı

0

İSTANBUL – Türk Hava Yolları A.O. sahip olduğu sertifikalara ek olarak TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını da almak için çalışmalarını tamamladı ve TSE tarafından yapılan denetim sonucu bu belgeyi almaya hak kazandı.

THY tarafından yapılan açıklamada, Kalite Yönetim Sistemi'nin özünün sorun çıktıktan sonra düzeltmek yerine, işleri sorun çıkarmayacak şekilde planlayıp uygulamak, olaylara bilimsel ve objektif açıdan yaklaşarak, her düzeyde grup çalışmaları ile sorunları çözmek olduğu belirtildi.

Açıklamada,”Türk Hava Yolları A.O. aldığı bu belge ile yaptığı tüm işlerinde “Müşteri Memnuniyeti”ni, “Sıfır Hata”yı ve “Sürekli Gelişme”yi hedefleyen bir sistemi benimsediğini ifade etmektedir.”denildi. THY sertifikayı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek törende Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Kenan Malatyalı, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil'in katıldığı bir törenle 17 Haziran Cumartesi günü alacak.

http://www.dunyagazetesi.com.tr/news_display.asp?upsale_id=267152&referrer=rss

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.