0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

REFERANS MEKTUBU ÖRNEKLERİ

0

REFERANS MEKTUBU ÖRNEKLERİ

Sayın Yetkili,

Bu referans mektubu, Lorem Ipsum’un isteği üzerine yazılmıştır. Bu mektuptaki bilgilerin gizliliği konusunda tedbirli davranmanızı ve şirketinizde işe alma yetkisine sahip olmayan herhangi bir kişiye bu bilgileri vermemenizi rica ederim.

Lorem Ipsum’la Mart 2002 – Eylül 2004 yılları arasında “Goodweather.com” şirketinde birlikte çalıştım. Satış müdürü olarak görev aldığım Goodweather.com’da, aynı satış ekibinde  “satış danışmanı” olarak çalışan Lorem Ipsum’un işe yaklaşım tarzını ve bakış açısını değerlendirme fırsatı buldum. Müşteri portföyümüzü genişletme oranı ve yıllık satış ortalamasına göre satış oranları değerlendirdiğimizde, Lorem İpsum'un performansının hedeflenen rakamların çok üstünde olduğunu belirtebiliriz.

Etkin iletişim yeteneği ve olumlu insan ilişkileri sayesinde müşteri memnuniyetini sağlayarak hem müşteri portföyünü genişletme konusunda üstün başarı göstermiş, hem de iş sırasında ve sonrasında sergilediği takipçilik sayesinde müşterilerin şirkete bağlılığını artırmıştır. Bunların yanı sıra, ekip çalışmasına yatkınlığı ve organizasyon yeteneği sayesinde tüm ekibin bir bütün halinde çalışmasını sağlamıştır.

Lorem Ipsum’un satış departmanımızda gösterdiği performansı göz önünde bulundurduğumuzda, kendisinin bu pozisyonun gerektirdiği tüm yetkinliklere sahip olması sebebiyle kariyer hayatında “satış”la ilgili herhangi bir pozisyonda başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Bu konuda açıklığa kavuşturmamızı istediğiniz herhangi bir nokta olması durumunda aşağıdaki bilgilerimden benimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla

Kutlay Viket
Satış Müdürü
Yeni Pazar Sok. No: 1115
90999 Kadıköy, Istanbul
Voice / Fax: (999)999-9999 / (111)111-1111
e-mail:kutlay.viket@somedomain.com

www.insankaynaklari.com

To whom it may concern,

This reference letter has been written upon request of Loren Ipsum. Please keep the content of this letter secure and away from unauthorized personnel.

I worked with Lorem Ipsum between March 2002 and September 2004, at “Goodweather.com”. Working as a sales manager, I found the opportunity to analyze Lorem Ipsum’s approach to events and working style while she was working as a sales consultant. Depending on her degree of expanding customer portfolio and average annual sales, we can state that her performance is above expectations.

By using effective communication skills and conducting positive human relations, she developed high customer gratitude, thus greatly expanded her customer portfolio and kept track of her clients both during and after the job, which improved customer loyalty. In addition to these, she helped the team to work efficiently with her organization skills and capability of teamwork.

Taking her performance into account, I think she will be successful in any position related with “sales”, because she has all the skills this job demands.

If you have any question concerning this issue, you can contact me using the information below.

Sincerely

Kutlay Viket
Sales Manager
Yeni Pazar Sok. No: 1115
90999 Kadıköy, Istanbul
Voice / Fax: (999) 999-9999 / (111) 111-1111
e-mail:kutlay.viket@somedomain.com

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.