0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

İŞ DÜNYASINDA ÜSTÜN BAŞARININ SIRRI : PEAK PERFORMANS

0

Peak Performans eğitimi artık Türkiye'de de psikiyatrist Dr. Tanju Sürmeli tarafından tatbik ediliyor.

Uluslar arası alanda uygulanan performans artırmaya yönelik Peak Performans eğitimi artık Türkiye'de de psikiyatrist Dr. Tanju Sürmeli tarafından tatbik ediliyor. Peak Performans eğitimi günümüzün yoğun tempoda çalışan, stres altında olan iş dünyasının kadın ve erkekleri için de hayatı kolaylaştırmanın önemli bir yolu.

Beynin sınırlarını keşfetmek ve geliştirmek, geçmişten günümüze insanoğlunun en büyük hedefleri arasında yer alırken, Psikiyatrist Dr. Tanju Sürmeli'nin, ABD'den getirdiği ve geliştirdiği Peak Performans sistemi, günümüzün yoğun tempoda çalışan, stres altında olan iş dünyasının kadın ve erkeklerinin de hayatını kolaylaştırıyor.
Uluslar arası alanda astronotlardan sporculara, sanatçılardan iş kadını-iş adamlarına en başarılıların sırrı olan eğitim metodu Türkiye'de ise Amerika Birleşik Devletleri'nde uzun yıllar boyunca eğitim ve araştırma çalışmalarını yürüten Dr. Tanju Sürmeli'nin İstanbul Esentepe'deki Sağlıklı Yaşam Kliniği'nde başarıyla yürütülüyor.

Peak Performans eğitim metodunda Biofeedback uygulamaları yapılıyor.

Biofeedback, kişinin normalde kontrol edemediği ya da bilincinde olmadığı kas hareketleri, solunum, kalp atışı gibi fizyolojik işlevleri üzerinde kontrol sağlamayı öğrendiği bir operant koşullanma prosedürüdür. Anormal olarak işleyen kalp atışı, kan basıncı, vücut ısısı, uyku düzeni, stres ve kaygı düzeyi, kas gerginliği v.b. gibi bedensel mekanizmaları bu yöntemle kontrol edilebilmektedir. Bu yöntem, hastanın kendi bedenini kontrol altına alarak, üzerinde bazı değişiklikler yapabilmesidir. Bireyin bedensel farkındalığını arttırmakta ve ruhsal olarak gerginlikten kurtulup rahatlamasını sağlamaktadır. Kişi, daha önce fark edemediği birçok bedensel tepkinin farkına varır. Anormal olarak işleyen kalp atışı, kan basıncı, vücut ısısı, uyku düzeni, stres ve kaygı düzeyi, kas gerginliği v.b. gibi bedensel mekanizmaları bu yöntemle kontrol edilebilmektedir.

Dr. Tanju Sürmeli'nin uyguladığı Peak Performance eğitiminin, ABD'de bu sistemi uygulayan iki yetkin kurum AAPR VE ISNR'dan aldığı BCIA sertifikası, uluslararası platformda uzmanlar tarafından da onaylanıyor.

Kaynak : www.ekoayrinti.com

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.