0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Peter F.Drucker'dan 9 Öğüt

0
Peter F.Drucker'dan 9 Öğüt
 
1-İnsanlarla ilgili kararlarınızı önceliğiniz haline getirin:
Bir insanı işe almak ve doğru göreve yerleştirmek için dört saatimizi ayırmazsak, yanlışımızı Düzeltmek için 400 saat harcamamız gerekebilir.
2-Başarısız iş stratejilerinde ısrar etmeyin:
Çöllerde dolaşmakta ısrar edenlerin çoğundan geriye yalnızca kemikleri kalır.
 

3-Çalışanlarınıza karşı adil olun:
Yöneticilerin kendileri inanılmaz paralar kazanırken çalışanlarını kolayca işten çıkarmalarını gayri ahlaki ve affedilmez olduğuna inanıyorum.

 
4-Kararlarınızı takip edin:
Kararlarınızın istenen sonuçları sağlayıp sağlamadığını öğrenmek için işin yapıldığı yere giderek kontrolleri kendiniz yapın.

 
5-İnovasyona yatırım yaparak geleceğe hazırlanın:
Bugün karlı olan bir işin verimsiz hale geleceği güne hazırlanmak için inovasyona yeterince yatırım yaptığınızdan emin olun.

 
6-Miadını doldurmuş işler için kaynakları israf etmekten vazgeçin:
Bir cesedin kokuşmasını önlemeye çalışmak kadar zorlu, masraflı ve nafile bir çaba yoktur.Geçmişin ölü dokusunu sıyırıp atmayı beceremeyen liderler yarınları oluşturmayı da beceremezler.

 
7-İnsanların yeteneklerine odaklanın, yetersizliklerine değil:
Çalışanlarınızın ya da meslektaşlarınızın sahip oldukları güçlü yanları belirleyip geliştirin.Böylece insanların daha iyi performans göstermelerine yardımcı olun.

 
8-Başarısız işe alımların sorumluluğunu kabullenin:
Her askerin yetkin bir komutana sahip olayı talep etme hakkı vardır.Performans gösteremeyen kişilerin görevlerini değişin.

 
9-Uzmanlık bilgilerinizi güncel tutun:
İşvereniniz size istihdam edilebilirliğinizi korumanız için gerekli eğitim ve deneyimi sağlamıyorsa, işinizi değiştirmeyi düşünün.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.