0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Hem Sevilen Hem de iyi bir yönetici olmanın 4 yolu

0

Hem Sevilen Hem de iyi bir yönetici olmanın 4 yolu

Yöneticilik, yönetmek ve iade etmek zordur. Eğer bir yönetici olarak birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkinizden memnun değilseniz, değiştirmeniz gereken bazı noktalar olabilir.

Good Boss, Bad Boss kitabının yazarı Robert Sutton’ın size bu konuda öğreteceği birkaç numarası var.

1 Yaratıcı tartışmaları destekleyin

Sutton, “İnsanların birbirlerinin fikirlerini eleştirebildiği bir iş ortamı yaratmaya çalışın.” diyor. Tabii bazı kurallarınız olmalı. Tartışmaların sadece fikirler üzerine olmasına, kişisel saldırılar içermemesine dikkat edin.

2 Onlara arka çıkın

“İyi yöneticiler gerektiğinde kalkan olabilenlerdir.” diyor Sutton. Yönetim kanadıyla yapılan görüşmelerde ekibinizin tarafında saf tutmak, yapılan hatalarda dışarıya karşı ekibinizi korumak bu konuda yapabileceğiniz şeyler arasında.

3 Açık kapı politikası

Sizinle birlikte çalışan insanları gerçekten dinleyin. Arada bir ekip elemanlarınızla birebir görüşmeler yapın ve işlerin nasıl gittiğini sorun. Sutton, “Bunu yapmak sizi her geçen gün daha iyi bir patron yapacaktır.” diyor.

4 Dakik olun

Meşgul olabilirsiniz, ancak bu herkesi toplantı için bekletebileceğiniz anlamına gelmez. Sutton, “İnsanlar kendi özel zamanlarından çalınmasını hiç de hoş karşılamazlar.” diyor. Toplantıya geç kaldıysanız da, biraz acele edip erken bitirmeye çalışın.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.