0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Psikolojik Çöl Testi

0

Hayatınızda neyin değerli olduğunu biliyor musunuz? Testi uygulayın.

Çöldesiniz ve yanınızda şu hayvanlar var: Aslan, inek, at, koyun ve maymun

Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi  hayvanı ne  zaman bıraktığınızı bir  yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.

Çöl ateş  gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı  daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?

Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz , yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.

Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çöl, zorlukları simgeler. Hayvanlar ise. . . Aslan = Gurur. Maymun = Çocuklarınız   Koyun = Arkadaşlar. İnek = Temel ihtiyaçlar . At = Hırslarınız.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.