Depo Eğitimi

Psikolojik Çöl Testi

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hayatınızda neyin değerli olduğunu biliyor musunuz? Testi uygulayın.

Çöldesiniz ve yanınızda şu hayvanlar var: Aslan, inek, at, koyun ve maymun

Çölden kurtulabilmek için hayvanlardan birini bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız? (İstediğiniz mantığı kullanabilirsiniz ama hangi  hayvanı ne  zaman bıraktığınızı bir  yere not edin) Geriye 4 hayvan kaldı.

Çöl ateş  gibi yakıyor! Kilometrelerce uzanıyor. Her yerde kum var. Bir başka hayvanı  daha bırakmanız gerekiyor. Hangisini bırakırsınız?

Geriye 3 hayvan kaldı. Yürüdünüz , yürüdünüz, yürüdünüz. Sıcak, sıcak, sıcak. Felaket! Aradığınız vaha kurumuş! Bir hayvan daha bırakmaktan başka çareniz yok.

Geride 2 hayvan kaldı. Uzun sıcak bir yürüyüşten sonra ilerde çölün bittiğini görebiliyorsunuz. Fakat ne yazık ki çölden sadece bir hayvan ile çıkabilirsiniz. Hangisini bırakıp hangisini yanınıza alacaksınız?

Kısaca, yaşamda zorluklarla karşılaştıkça bunlardan birini feda ederiz. Son hayvan, diğer her şeyi kaybetme pahasına tutunduğunuz varlığı simgeler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Çöl, zorlukları simgeler. Hayvanlar ise. . . Aslan = Gurur. Maymun = Çocuklarınız   Koyun = Arkadaşlar. İnek = Temel ihtiyaçlar . At = Hırslarınız.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply