Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom programı nasıl kurulur?

“Zoom programı nasıl kurulur?” sorusunun yanıtı aslında oldukça basit. İlk olarak aşağıdaki web sitesini ziyaret etmek gerekiyor.

Zoom Meetings: zoom.us 

Zoom indirme işlemine başlamak için ilk olarak web sitesine giriyoruz. Sonrasında “Sign Up Free” butonuna basmak gerekiyor. Bu kısımda doğum tarihimizi girip “Continue” butonuna basıyoruz. Sonrasında gelen ekranda e-posta adresimizi yazıp “Sign Up” butonuna basıyoruz. Bu aşamada e-posta adresimize bir doğrulama maili geliyor. e-posta adresine girip üyeliği aktive ettikten sonra tekrar web sitene yönlendiriliyoruz ve artık üyelik bilgilerimizi tamamlamamız gerekiyor.

Zoom nasıl kullanılır? – Zoom Meetings indir

“Start Meeting Now” butonuna bastığınızda otomatik olarak bir toplantı sayfası açılacak. Burada Zoom Meetings indir butonuna yani “download & run Zoom” seçeneğine tıklayabilir ya da tarayıcıdan devam edebilirsiniz. Biz “download & run Zoom” seçeneği ile devam ediyoruz. Bu butona bastığınızda otomatik indirme başlayacak.

Zoom Meetings indir: https://zoom.us/download

Zoom Meetings indir butonuyla birlikte Zoom indirme işlemini tamamladık. Artık geriye uygulamayı bilgisayarımıza kurmak kalıyor. Bundan sonra da “Zoom nasıl kullanılır?” sorusu yanıt bulacak.

Uygulamayı indirdikten sonra yükelemeyi gerçekleştiriyoruz ve hesaba otomatik olarak giriş yapılıyor. Bundan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkmış olmalı.

Yukarıdaki ekranda gördüğünüz gibi “New Meeting” butonuna basarak yeni bir toplantı başlatabilirsiniz. Buraya bastığınızda doğrudan kameranız açılacak. Bu toplantının linkini paylaşmak için de ekranın sol üstündeki “i” butonuna basabilirsiniz. “Invitation URL“in karşısında yazan linki kopyalayıp arkadaşlarınıza yollamanız yeterli. Ayrıca “Join” kısmından sizinle “Meeting ID” ya da “Personal Link Name” paylaşan kişilerin toplantısına katılabilirsiniz. Aynı şekilde sizinle bir URL paylaşıldıysa, ona tıklayarak da doğrudan toplantıya girmeniz mümkün.

“Schedule” kısmından belirli bir saate toplantı ayarlayabilirsiniz. Son olarak, “Share Screen” ise ekranınızı paylaşmanıza yardımcı oluyor.

Eğitimi Nasıl İzleyebilirim?

Biymed Akademinin Online Uzaktan Eğitim olarak gerçekleştirdiği eğitimlere dahil olmak ve eğitimi takip etmek için “Join” kısmına tıkladığınızda Biymed Akademi tarafından size veya firmanız eğitim sorumlusuna gönderilen “Meeting ID” ve “Şifre” ile giriş yapmanız yeterlidir.

Verilen ID veya link vasıtasıyla zoom platformunu açtınız ve ekranda “Waiting for the host to start this meeting” yazısını görüyorsanız; henüz eğitmen tarafından eğitim başlatılmamış demektir. Eğitmen eğitim saati geldiğinde katılımcıların eğitime katılımını onaylayacaktır.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.