ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi nedir? ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

ACCEPTANCE Uluslararası Lojistik Terimi Keşidenin/ödemeyi yapacak olanın kabul ettiği ve vadesi geldiğinde koşulsuz olarak ödemekle yükümlü olduğu vadeli draft veya ödeme çeki.Kabaca,belirlenen şartlarda malın satın alınması anlaşmasıdır

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Abak Betonarme hesaplarında formüllerde kullanılmak üzere geliştirilip hazırlanmış faydalı tablo ve grafikler.

Hareketli Yük Hareketli yük, kullanım süresi boyunca yapı üzerinde uzun süreli olarak kalmayacak olan yüklerdir.

Rayiç Sürüm değeri, piyasa fiyatı

Demir cürufu Erime durumundaki madenlerin yüzeyinde toplanan madde, demir boku.dışık.

Köprü Elemanları Köprü işlerinde geçen bazı terimlerin neleri ifade ettiği ilişik şekil 2 de işaretlenmek suretiyle belirtilmiştir.

ARadye Bir yapıyı yer sularının çalışmasına karşı koruyan kaplam

Derin kuyu Yer altı su seviyesi adi kuyulardan fazla olan kuyular.

Buffer 1) yazılım terminolojisinde bir veya bir grup kaydedicinin verileri ileten ve alan cihazlar arasındaki iletişim hızı farklılıklarını telafi etmek amacıyla geçici olarak depoladığı yer. 2) donanımlarda bir devrenin diğerine reaksiyon göstermesini engellemek amacıyla oluşturulan yalıtım devresi.

Çatı Askısı Aşıkların yükünü alarak bırakma kirişlerine veya yanlamalara nakleden yapı elemanı.

Azotprotoksit Hastane tesisatı sistemine tüplerden gelen yüksek basıncı hastane azotprotoksit hattına istenilen basınca düşürerek gönderecek santral donanımı.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.