ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi nedir? ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

ASTERN Uluslararası Lojistik Terimi Tornistan

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
YALITKAN MADDE Elektrik akımını iletemeyen madde.

FOB FREIGHT ALLOWED FOB Uluslararası Lojistik Terimi satış şartlarına ek olarak alıcının malın çıkış noktasında gemi bordasına kadar olan dahili taşımayı üstlenmesi.Bu satış türünde satıcı dahili taşıma masrafını faturasından düşer

Birim Fiyat Tarifleri Birim Fiyat ödemesine esas nelerin dahil veya hariç olduğunu yapım ve ölçü şeklini belirleyen yapım şartları. Birim Fiyatın nasıl bulunacağını ölçme ve hesaplama şeklinin tarifi seri döpri.

FSI Doğrudan enjeksiyon gerçekleştiren, fakat yüksek oktanlı benzinlerle çalışan motor (WV Grubunda sıkça kullanılmaktadır).

Çimentoda İncelik İncelik ne kadar fazla ise çimentonun dayanım gelişimi ilk yaşlarda o kadar hızlı olur. Çimento hamurundaki çimento tanelerinin etrafını saran su filminin ortalama kalınlığı su-çimento oranına ve çimento inceliğine bağlıdır. Çimentonun inceliği özgül yüzeyi ile tanımlanır. Özgül yüzey, 1g çimentonun içindeki tanelerin cm2 olarak yüzeylerinin toplamıdır. Özgül yüzeyin belirlenmesinde “Blaine” aletinden yararlanılır. Blaine aleti kullanarak ölçülür. Bu deney yöntemi TS EN 196-6 no.lu Türk standardında anlatılmaktadır.

FIXED COSTS Uluslararası Lojistik Terimi Sabit maliyetler.faaliyete bağlı olmayan masraflar.Taşımacılıkta terminal,depo,antrepo vb.kiraları,emlak vergisi ve diğer sabit vergiler bu tür masraflardır

Piştak Asıl eve girmeden önceki oda veya koridor

Dökme Çimento Belli bir paketleme yapılmadan silobasla transfer edilen çimento.

Tras Aktif volkanik tüf olan tras bir doğal puzolandır. Trasın kimyasal bileşiminde % SiO2 + % Al2O3+ % Fe2O3 %70′den fazla olmalıdır. Tras silika ve alümin içeren volkanik bir tüftür. Kendi başına bulunduğu zaman bağlayıcı özelik göstermediği halde, bu tüf çok ince taneli olacak tarzda öğütüldüğü takdirde ve kalsiyum hidroksit ile sulu ortamda biraraya getirildiğinde, bağlayıcı özelik göstermektedir.

D.O.T. Uluslararası Lojistik Terimi “Department of Transport” için kısaltma.ABD Ulaştırma (Taşımacılık) Bakanlığı.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.