0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Kurumsal Hedef Bulma ve Macera Yarışları – Hazine Avı

Hazine Avı

Kurumsal Hedef Bulma ve Macera Yarışları

Kurumsal Hedef Bulma ve Macera Yarışları programlarının amacı, takım ve ekip çalışmasını ön plana çıkararak, etkin takımlar oluşturma, ekip performansını artırmak, kendini tanıyan ve yönetebilen ekipler oluşturmak, kurumsal aidiyet duygusunu geliştirmek, yöneticilik ve liderlik vasıflarını göz önüne çıkarmak, sonuç odaklı düşünerek, nihai olarak da kurum verimliliğini artırmaktır.

Kurumsal Hedef Bulma (Hazine Avı) ve Macera Yarışları outdoor aktivitesi uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan bir senaryo çercevesinde verilen bir dizi ipuçlarını kullanarak gizli eşyalar, konumlar yada mekanları bulmaya çalışılan takım ve ekip çalışmasını gerektiren bir aktivitedir.

Aktivitede, gruplar 6-8-10 veya 15 kişilik takımlardan oluşmakta ve aynı anda birden fazla ekibin birbiriyle yarışabildiği gerçek anlamda bir mücadele ve takım oyunudur. Kurumsal hedef bulma etkinliği, verilen görevleri diğer takımlardan önce çözmek üzerine tasarlanmaktadır.

Hedef bulma etkinliğinin kazanımları

  • Takım çalışması,
  • Karar alma,
  • Problem çözme
  • Stresle başa çıkabilme ,
  • Kriz yönetimi,
  • Liderlik
  • Kurumsal iletişim
  • İlişki yönetimi
  • Zaman yönetimi

Kurumsal Hedef Bulma ve Macera Yarışı Kurallar

Aktiviteye katılacak katılımcılar gruplara ayrılır. Her bir ekip kendi içerisinden bir takım kaptanı seçer. Her talep edilirse, takım liderleri Biymed Akademi eğitmenlerinden biri olarak seçilebilir. Takımlara aktvite ilgili kurallar ve aktivite hakkında genel bilgi aktarılır. Tüm takımlara hazırlanmış aktivite planı ve harita verilir. Tüm takımlar hazır olduğunda aktiviteye başlanır.

Kurumsal Hedef Bulma ve Macera Yarışı Aktivite, Oyun ve Problem çözme

Takımlar uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış olan senaryo çerçevesinde kendilerine verilen görev ve ipuçlarını kullanılarak hedefleri bulmaya çalışarak yeni ve gizli yerler keşfederken, diğer takımlara karşı zamana karşı bir yarış yapacaklar.

Hedef bulma ve macera yarışı (Hazine avı) takımları oyun sırasında gizemli olduğu kadar, eğlenceli ve komik görevleri yerine getirmek zorundadır. Tüm görevleri en hızlı ve eksiksiz yapan takım, en çok puanı toplayan takım olduğu gibi kuşkusuz en çok eğlenen takımda olacaktır.

Tüm görevleri yerine getirerek, gizli kodu çözen ve varış noktasına ilk gelen takım ekstra puan kazanır. Aktivite kuralları kapsamında geç kalan her takımdan geciktikleri her dakika için puan düşülür. Tüm takımların varış noktasında gelmesiyle oyun son bulur. En iyi süre ve en çok puan toplayan takım oyunu kazanır. Kazanan takıma, oyun sonu ödülü törenle verilir.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.